davatgari   مهدی دواتگری (زاده آذر ۱۳۴۵ در مراغه) نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی می‌باشد.
زندگینامه 
مهدی دواتگری، فرزند جواد دواتگری در سال ۱۳۴۵ در شهرستان مراغه به‌دنیا آمد. وی متاهل بوده و دارای دو فرزند است.
تحصیلات 
مهدی دواتگری در سال ۱۳۶۵ دیپلم، و در سال ۱۳۸۰ مدرک کارشناسی ارشد رشته حقوق عمومی را اخذ کرده‌است.
سوابق در مجلس نهم 
حوزه انتخابیه مهدی دواتگری آذربایجان شرقی (عجب شیر / مراغه) بوده و وی با ۹۲٬۲۱۵ رای (۶۰٫۳۶ درصد آرا) به مجلس نهم راه یافت. وی در سال اول مجلس نهم عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بوده‌است.


منابع 
1. ↑ «پایگاه اطلاع رسانی مهدی دواتگری - زندگینامه». بازبینی‌شده در ۶ آذر ۱۳۹۱.
2. ↑ «مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی - آقای مهدی دواتگری». مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی. بازبینی‌شده در ۶ آذر ۱۳۹۱.


مهدی دواتگری
شناسنامه
زادروز ۱۳۴۵
زادگاه مراغه , آذربایجان شرقی
دین اسلام شیعه
وبگاه Davatgari.ir 
نماینده مردم عجب شیر / مراغه
نماینده مجلس شورای اسلامی
در دوره نهم

 

مهدی دواتگری از همان بدو تولد در خانواده ای متدین و ساده زندگی خود را مانند اکثر مردمان مراغه و آذربایجان در شور و شوق حسینی سپری نمود ایشان تحصیبات ابتدایی و را راهنمایی و متوسطه را در شهرستان مراغه گذراند و در خرداد ماه سال ۱۳۶۵ موفق به اخذ مدرک دیپلم گردید به دنبال ان در ورودی کنکور سراسری موفق به قبول در کاردانی فنی رشته مکانیک –ماشین ابزار و کارشناسی رشته مدیریت دولتی گردید و به علت علاقه وافر ایشان به امر مقدس قضاوت (با هدف احقاءحق و اجرای عدالت )مجدادا در رشته حقوق مشغول به تحصیل گردیده و در سال ۱۳۸۰ موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد رشته حقوق عمومی .وی متاهل بوده و دارای دوفرزند می باشد.
شهرستان مراغه با 250 هزار نفر جمعیت در 147 کیلومتری جنوب تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

 

 

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط اینتن