جلسه 22
چهارشنبه مورخ 25/05/1391

تذکر به هئیت‌رئیسه در خصوص یک شوری بودن رسیدگی به طرحها و لوایح مربوط به شرح و تفسیر قوانین در جریان رسیدگی
به طرح دو فوریتی استفساریه تبصره(2) ماده واحده قانون اصلاح بند «و» ماده (44) قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه جمهوری‌اسلامی ایران در خصوص شمول معافیت‌های ذکر شده درباره پدر، مادر، همسر و فرزندان شهدا همچنین جانبازان و آزادگان و افراد تحت تکفل آنان نسبت به خود جانبازان و آزادگان

بسم الله الرحمن الرحیم

دکترعلیرضا منادی سفیدان(دبیر):آقای رئیس! آقای دوات گری در مورد دستور جلسه تذکر دارند.
دکترعلی لاریجانی(رئیس مجلس شورای اسلامی): اگرتذکرتان راجع به همین دستور است، بفرمایید.
مهدی دوات گری(نماینده مردم شریف مراغه و عجب شیر):

جلسه 30
چهارشنبه مورخ 19/07/1391

تذکر به هئیت‌ رئیسه مجلس شورای اسلامی درخصوص چگونگی رسیدگی به طرحها و لوایح فوریت‌دار

بسم الله الرحمن الرحیم

مهدی‌دوات‌گری(نماینده مردم شریف مراغه و عجب شیر): در ماده (161) آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی مطرح شده است که «در طرحها و لوایحی که فوریت آنها تصویب شده باشد، ابتدا نسبت به اصل آن مذاکره می‌شود و پس از آن برای ورود به شور در ماده واحده یا مواد، رأی گرفته می‌شود». اینکه جنابعالی فرمودید که ما می‌توانیم ورود به شور را بعد از تعیین تکلیف کلیات دو فوریت دیگر انجام دهیم مغایر با ماده (161) آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی است.

حفظ نظم جلسه

جلسه دوم
دوشنبه مورخ 08/03/1391
تذکر به رئیس سنی مجلس نهم
در خصوص حفظ نظم جلسه

بسم الله الرحمن الرحیم

مهدی دوات گری (نماینده مردم شریف مراغه و عجب شیر): تذکر من به مواد (98) و (101) آیین نامه داخلی است. فکر کنم که بعد از گذشت نیم ساعت ما نتوانسته ایم به جمع بندی برسیم. ماده (98) آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی تصریح دارد که تشخیص عده حاضر با استفاده از تابلو است که بایستی در اول هر جلسه و قبل از اخذ رای به وسیله رئیس اعلام شود. تبصره آن نیز می گوید: در صورتی که تابلو خراب شود، حداکثر تا پایان همان جلسه تشخیص عده حاضر با دبیران خواهد بود و هیأت رئیسه موظف است قبل از انعقاد جلسه بعد به تعمیر و اصلاح تابلو اقدام نماید. به نظرم می آید ما داریم وقت را سپری می کنیم درحالی که به تکلیف ماده (98)، دبیران مؤظفند تعداد حاضرین را محاسبه کنند تا بتوانیم کار را پیش ببریم.

توزیع به موقع دستور جلسه

جلسه پنجم
چهارشنبه مورخ 17/03/1391

تذکر به هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی

در خصوص توزیع به موقع دستور جلسه

بسم الله الرحمن الرحیم

مهدی دوات گری(نماینده مردم شریف مراغه و عجب شیر):
آقای رئیس!
با توجه به اینکه دستور امروز به اصطلاح پیشتر توزیع نشده بود، بهر حال لازم است هیأت رئیسه محترم عنایت داشته باشند دستور جلسه، پیش تر توزیع بشود و در اختیار نمایندگان محترم قرار بگیرد تا با آمادگی لازم در جلسه حضور پیدا کنند.

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط اینتن